درباره آبتین پژوهان

شرکت آبتین پژوهان آریا در سال ۱۳۹۶ در زمینه تولید انواع ایمپلنت های ارتوپدی با ۱۰ نفردر شهرک صنعتی دولت آباد اصفهان آغاز بکار نمود. این شرکت با هدف استفاده از نیروهای متخصص دانشگاهی و توان بومی کشور و همچنین بومی سازی دانش تولید تجهیزات پزشکی در زمینه تولید ایمپلنت های ارتوپدی در این صنعت فعالیت خود را شروع کرده و امید است بتواند در این عرصه به برندی معتبر و اعتباری جهانی برای صنعت تولید تجهیزات پزشکی ایران تبدیل گردد.

از نظر طراحی باید عنوان نمود که طراحی محصولات تولیدی شرکت کاملا منطبق بر برندهای معروف و شناخته شده این صنعت در کشورهای اروپایی و امریکایی است که در این راستا استفاده از تجهیزاتی نظیر دستگاه اندازه گیری اپتیک (VMM) و همچنین اسکنرهای سه بعدی به همراه نرم افزارهای تخصصی طراحی کمک شایانی به دقت طراحی ها نموده است.

استفاده از دستگاه های اتوماتیک در ساخت قطعات که نتیجه آن دستیابی به دقت ابعادی بالا و تضمین کیفیت در تمام قطعات تولیدی شرکت می باشد. از جمله این دستگاه ها در بخش تولید می توان به انواع CNC تراش و فرز، CNC هفت محور و دوازده محور و در بخش کیفیت به دستگاه های سختی سنج، کوانتومتری و دستگاه تست کشش جهت ارزیابی خواص مکانیکی و متالورژیکی مواد اولیه و محصولات اشاره نمود. از دیگر موارد مهمی که در بخش کنترل کیفیت محصولات می توان به آن اشاره نمود کنترل ۱۰۰ درصدی محصولات با توجه به طرح کیفیت همان محصول می باشد.